• Facebook
 • Youtube
 • Instagram
 • Bakaláři
 • Moodle
 • Strava.cz
 • ISIC
 • MS Office
 • Česky
 • English
 • Deutsch
 • Français

Softbalový oddíl SKG

Úspěšné softballové turnaje SKG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V neděli 6. 10. 2019 se uskutečnil v Brně tradiční turnaj amatérských softballových družstev Podzimní hit. Družstvo SKG obsadilo 1. místo !!!

Posledním turnajem sezóny byl tradičně Podzimní hit, který proběhl v areálu Hrochů Brno v Jundrově.
Tentokrát jsme hráli v „1.lize“ , tedy v nedělním turnaji. Vzhledem k pozdnímu odhlášení jednoho z družstev se rozpis měnil na poslední chvíli. Nakonec se hrálo „klasicky“ ve dvou skupinách a pak následovaly zápasy o umístění. My jsme hráli v tříčlenné skupině A.

Počasí  sobotního večera navíc značně poškodilo povrch na obou hřištích a pořadatelé museli vyvinout obrovské úsilí, aby se vůbec mohlo hrát. Nakonec v neděli už bylo sluníčko milejší a pomohlo hřiště vysušit.

Usmívalo se i nad výkony našich hráčů. Už dlouho jsme neviděli tolik vydařených odpalů, kvalitní nadhoz, hru v poli téměř bez chyb s některými zákroky na hranici sebeobětování.

Hráčů se letos sešlo dostatek (napříč všemi generacemi, které prošly softballovým oddílem SKG), prostřídali se všichni a bylo to na kvalitě hry znát.

Výsledky:

SKG : Meteor             12:2

Jednoznačný zápas dle výsledku, ale zdání klame. Soupeř se hodně snažil, naše obrana v čele s Bořkem na nadhozu hrála skvěle a k ničemu velkému jej nepustila. Na pálce proti pomalejšímu nadhozu si hráči s chutí odpálili a pčet bodů rychle narůstal.
Hned v první směně si Bořek na nadhozu připsal 2xSO (celkem 5 v zápase) a pálkaři v útoku na nic nečekali – Martin, Honza, Petr, Bořek zvládli dvoumetrové odpaly a  bylo z toho jasné vedení. V další směně byla situace podobná jen Petr zvládl na jeden odpal oběhnut všechny mety – po dvou směnách stav 8:2. V poslední směně Bořek a Magda s Martinem zvládli vyautovat tři pálkaře za sebou a v útoku se přidali s odpaly Matěj, Verča, Ondra a opět Martin s Honzou což v součtu znamenalo vítězství o 10 bodů.

VUT „B“ : SKG         6:11
Během zápasu si zaházeli tři nadhazovači – Honza, Katka  a Filip a spolu s obranou nedopřáli soupeři výhru.
V první směně zahrál Honza 2x SO, další aut přidal David s Martinem a šli jsme pálit.
Filip položil úspěšnou ulívku, Petr s Martinem dva dlouhé odpaly do zadního pole a Honza poslal míč až za plot – klasický homerun! Dále  Filip H., s Bořkem dostali metu zdarma, Jana odpálila hit o vnitřního pole a David to všechno vyhnal odpalem do zadního pole na který doběhl až domů. Po první směně 8:0. Ve druhé směně házela Katka (2xSO), ale soupeř moc nechtěl pálit a čekal na mety zdarma. Na dva odpaly dosáhl pěti bodů. V útoku pokračovala přehlídka dlouhých odpalů – Honza, Filip H. a opět David dosáhl další inside-the-park homerun – další tři body. Zbylou směnu doházel v pohodě Filip F., který spolu s obranou povolil jen jeden doběh.

Kvalitní hra v útoku přinesla tedy dostatek bodů a výhru, která znamenala postup  do finále proti tradičnímu soupeři z Havířova.

Finále :

SKG : Toucans Havířov         7:2

Finále přineslo velmi  pěknou hru na obou stranách, kvalitní nadhoz i pálkařské výkony.
Za nás házel Honza a podal opět velmi dobrý výkon (3x SO). V první směně obsadil soupeř všechny mety a zastavil jej až třetí aut na první metě (Ondra + Martin). V útoku byli první dva naši pálkaři aut odpaly chycenými ze vzduchu. Pak ovšem tvrdě pálil na spojku Martin, Honza přidal dvoumetový odpal do zadního pole a domů jej poslal Filip H. odpalem do středního pole. Po první směně 2:0.
Ve druhé směně soupeř zatlačil, získal dva body a měl běžce na metě, když směnu ukončil Martin s Magdou skvělým zákrokem u první mety.
To namotivovalo naše pálkaře ke zlepšenému výkonu. Filip F. pálí do pravého pole, Verča dokonce trojmetový odpal do středního pole a Petr je posílá dalším odpalem do zadního pole pro body. Martin pálí tvrdě na trojku a získává první metu a Honza dobíhá pro pátý bod ve směně dalším běžeckým homerunem. V poslední směně už obrana žádný doběh nepřipouští
a zápas je u vítězného konce.

SKG reprezentovali (dle abecedy):

Matěj Andrýsek, Helena Bílková, Jana Boháčová, Jan Bronclík, Ondřej Gajda, David Gerlich, Magdaléna Gerlichová, Filip Hanzlík, Martin Helán, Petr Jelínek, Adam Lisztwan, Kateřina Nogová, Veronika Říčanová, Bořek Ščerba,

V chladné, ale slunečné neděli jsme si užili nejen  hezkou hru, ale i setkání s hráči, kteří se potkávají jenom na tomto turnaji.
Poděkování patří nejen hráčům za mimořádné výkony, ale i pořadatelům, kteří dokázali po mimořádně deštivém počasí v sobotu připravit obě hřiště pro nedělní turnaj.


Abychom mohli hrát tento krásný turnaj i dalšími členy  SKG potřebujeme další nové hráče. Zájemci o pálkovací hry se mohou s námi bavit hrou  v pondělí a ve středu od 14 hodin (případně přijít i po 7. vyučovací hodině).


Věříme, že v nové hale vyroste nová softballová generace SKG.

                                                                                                        

PaedDr. Jiří Pavelka
Mgr. Adam Lisztwan

Zpět na Studentské aktivit

Aktualní informace o COVID-19 ve školství
Slavíme 100 let
Moravskoslezský kraj

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín je příspěvkovou organizací
zřizovanou Moravskoslezským krajem

Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín, p.o.

Frýdecká 689/30
737 01 Český Těšín

IČ: 62331639
IZO: 000601578

Text pro popup